Диктори. Казахська мова.Казахстан - одна з найцікавіших, але мало відомих країн світу з погляду свого народу, культури, кухні та історії. Казахстан граничить із декількома впливовими країнами, такими як Росія та Китай.
Казахська мова є частиною ногайсько-кіпчацької підгрупи північно-східних тюркських мов. Казахський знаходиться під впливом як татарської та монгольських мов і класифікується як тюркська мова, тісно пов'язана з ногайською та каракалпакською мовами. Оскільки казахи жили у змішаних громадах із російськими, киргизами, ханьськими китайцями, уйгурами, монголами та іншими етнічними групами, казахи засвоїли багато слів із цих мов.
Мови казахів, киргизів, монголів і уйгурів настільки схожі, що можуть легко спілкуватися друг з одним, а Китаї часто разом їдять і веселяться, коли живуть поруч.

При формуванні завдання з локалізації на казахську, враховуйте, що всі коментарі та побажання до прочитання мають бути або казахською, або російською мовою.

Виникли труднощі з казахським?

Немає проблем! Складіть завдання зручною для Вас мовою, а ми безкоштовно зробимо переклад технічної частини ТЗ на потрібну мову.

Замовлення казахських нейтів спікерів приймаються тільки через координаторів проєктів.

Про історію казахської мови

Усім відомо, наскільки розвинена здорова конкуренція на сучасному ринку. Тому для того, щоб вийти на провідні позиції в бізнесі та грамотно подати свій товар, щоб він вигідно окупався, потрібно знати, як саме це здійснити. Знання маркетингових кроків у просуванні бізнес-продукту підказує, що локалізація бізнес-ідей на іноземну є досить вигідним заходом. При перекладі фільмів з діловою інформацією, комп'ютерних ігор, презентацій та інших продуктів, можливо, значно просунути свої ідеї. Це дозволить вигідно продемонструвати свою справу, залучити гідних іноземних партнерів та покращити свій фінансовий стан.

Коли починаєш замислюватися про переклад інформації на іноземну, мимоволі замислюєшся, якою саме мовою вигідніше перекласти презентацію. Хоч і вважаються англійською та німецькою найбільш популярними, можна помітити, що не в кожному випадку це вигідно. Наприклад, якщо прилеглими країнами є далекі від Америки та Німеччини, наприклад Казахстан, чому б не використовувати це у своїх цілях? Якщо ви сумніваєтеся, ми підкажемо вам, чим це вигідно.

Виникнення казахської

Якщо зазирнути в джерела походження мови, можна відзначити, що початок він бере у ногайських народів. Каракалпакська та корагацька народності також мають відношення до його походження. Прислівники не так сильно відрізняються одна від одної, проте казахська має значні відмінності. Родоначальниками казахської говірки були кочівники. Вони проводили своє життя в степах і не були обтяжені міськими умовностями. Батьки сучасних казахів, - тюрки, називалися Молодшими, Середніми і Старшими жузовами. Вони мали щось схоже на половців, які проживали на Волзі та Доні.
З приводу сучасного прислівника можна сказати, що його стало можливим лише 19 столітті. Такі казахські літературознавці, як Алтинсаріна та Кунабаєва багато в чому вплинули на його перетворення. Цікавим можна вважати факт того, що з появою казахського спочатку його називали киргизьким. Киргизька на той час мала назву кара-киргизька. Попри те, що вони разюче відрізнялися один від одного, факт залишається незмінним. Сучасний же казахський спочатку був застосований у розмовній промові алматинцями.

Відмінності прислівників

Особливості розмовної мови досить цікаві. Річ у тому, що в казахському, слова складаються з лінійної послідовності окремих частин, і кожна частина слова визначає окремі морфеми. Іншими словами складові кожного слова, чи це суфікс, корінь або закінчення мають окреме значення. Послідовно приєднуючи до частини слова суфікс або закінчення, набуває іншого значення.
В алфавіті казахського є 42 літери. Основою мови служить відома всім кирилиця. Є додатково 10 букв, які використовуються виключно для написання слів, що звучать іноземною мовою.
У фонетиці присутні голосні та приголосні. Причому приголосні звуки поділяються на сонорні, глухі та звучні. Саме завдяки цьому стало можливим морфолого-фонетичне явище приголосних звуків, що визначають відмінності у будь-яких діях. Тобто є різниця в таких словах, як ряд, підйом, височина і так далі. Порядок слів має незмінне значення. Наприклад, присудок завжди ставиться в кінець речення, а визначення розташовується перед словом, що визначається. Відсутня звукова характеристика мовного звуку голосної літери "О". Також не визначено категорії роду. Характерною є наявність у казахському, омонімів. Ця характеристика має бути врахована при локалізації презентацій цією мовою.

Поширеність та потреба

На 2009 рік статистичні дані говорять про те, що казахською спілкуються понад 10 мільйонів людей. Найбільшу популярність східна мова отримала в Казахстані, Співдружності Народних Держав та Китайській Республіці. Також популярний серед монгольських народів. Рідше можна його зустріти в Ірані, у турецьких народів та в Афганістані.
Казахський часто можна зустріти на інтернет-сайтах. У рейтингу популярності він посідає 25 місце, хоча раніше був на 127 позиції.

До кого звертатися за локалізацією на казахську своїх бізнес-проєктів?

Незалежно від характеру матеріалу, який необхідно надати озвучуванню іноземна мова, наша студія завжди готова прийти вам на допомогу. Ми здатні швидко та якісно локалізувати вашу рекламу на казахську мову. Для успішного розвитку справи звертайтеся безпосередньо до професіоналів.

Висновок

Підбиваючи підсумки, можна помітити, що сьогодні казахська мова досить швидко набирає своєї популярності. Дедалі більш розвиненими стають казахомовні Інтернет-ресурси. Завдяки наростальній популярності, можна відзначити, що озвучування цією східною мовою стане вигідним вкладенням у ваші бізнес-проєкти.